Në radhë


Manastiri që ndodhet mbi 1300 metra nga toka

460 Shikime
syrinet
1
Postuar me 25 Sep 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Është e lehtë të dallosh shëmbin Katskhi. Arrin deri në ajër si një rrokaqiell. Por nuk është prej qelqi dhe çeliku. Kjo mrekulli natyrore është një monolit gëlqeror.
Një shkëmb lartues që dominon peizazhin kodrinor në një pjesë të largët të Gjeorgjisë.
Ka qenë një sit me rëndësi fetare që kthehet në kohërat pagane. Aktualisht, Kisha Ortodokse Gjeorgjiane mban një manastir në vendin që të lë pa frymë.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë