Në radhë


Manastirliu gënjeu pwr numrin e respiratorwve. Dogana: MSH bleu vetëm 35 copë

56 Shikime
syrinet
1
Postuar me 01 Feb 2021 / Në kategorinë News & Politics

Ministria e Shwndetwsisë nuk bën transparencë se sa është numri total i respiratorëve tw blerw dhe dhuruar gjate pandemisë. Ministrja Ogerta Manastirliu ka deklaruar se vendi ynw shtoi rreth 307 respiratorë, por të dhwnat tregojnë se ky numër ështe mw i vogël nga sa deklarohet. Gjatw pandemisw Ministria e Shendetësisë ka blerë vetwm 35 respiratorë jashtw vendit, ndërkohë që në vitin 2020 ka pasur një bum respiratorësh tw blerw nga qytetarw tw ndryshwm apo kompani farmaceutike.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë