Mashtrimi i qeverisë me naftëtarët e Ballshit/ Alibeaj: 800 punëtorë nuk morën pagën e premtuar

244 Shikime
syrinet
1
Postuar me 07 May 2020 / Në kategorinë News & Politics

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka denoncuar në një deklaratë publike nga selia e PD-së, mashtrimin e qeverisë me naftëtarët e Ballshit, ku 800 punëtore nuk kanë marrë pagën e premtuar, ndërkohë që vazhdon paguan klientët dhe oligarkët.
‘Pandemia ekonomike është rreziku kryesor sot për qindra mijëra familje shqiptare, të lëna në mes të 4 rrugëve nga qeveria. Një nga shtresat më të prekura janë naftëtarët e rafinerisë së Ballshit, të cilët janë goditur nga dy të këqija:

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas