Në radhë


Meksikë: vullkani shpërthen në pamje spektakolare

255 Shikime
syrinet
1
Postuar me 11 Jan 2020 / Në kategorinë Film & Animation

Ky është momenti spektakolar kur një vullkan shpërthen në Meksikë duke dërguar hirin dhe lavën e shkrirë në ajër ndërsa zyrtarët paralajmërojnë komunitetet e afërta që t'i mbajnë dritaret e tyre të mbyllura.

Pamjet e Vullkanit ‘Popocatepetl’, afër qytetit të Meksikës, u regjistruan rreth orës 6.30 të mëngjesit të së enjtes.

Në video, maja mund të shihet duke hedhur fuqishëm lavë dhe tym drejt qiellit.

Një copë lave e trashë shpërthen në ajër në atë që zyrtarët thanë më vonë se ishte një shpërthim i lartë tre kilometra me një përmbajtje të moderuar të hirit.

Lava e shkrirë mund të shihet gjithashtu kur fillon edhe te rrjedhe në pjesën e jashtme të strukturës malore rreth e rrotull tij.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë