Meta dorezon padine ndaj Dvoranit ne Prokurorine e Pergjithshme

37 Shikime
syrinet
1
Postuar me 19 Nov 2019 / Në kategorinë News & Politics

Ashtu sikundër kishte paralajmëruar, Presidenti Ilir Meta ka dorëzuar në Prokurorinë e Përgjithshme, padinë ndaj kreu të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Ardian Dvorani, i cili akuzohet nga kreu i shtetit për shkelje të rënda të Kushtetutës dhe postit të tij si drejtues i KED.
Në orën 18.30 siç shikohet edhe nga pamjet filmike, pranë Prokurorisë së Përgjithshme, është paraqitur postieri i cili ka bërë edhe dorëzimin.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas