Në radhë


Michael Gump, artisti që vesh çdo ditë një maskim të ri

76 Shikime
syrinet
1
Postuar me 08 Nov 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Për 365 ditë, krijuesi i projektit të artit të Hollivudit, Michael Gump, me emrin Bob Bugs, ka mbajtur një ditar të përditshëm arti.

Por ky nuk është vetëm çdo ditar. Gump vesh çdo ditë maskat në fytyrën e tij dhe i hedh në Instagram. Shihni sa i egër bëhet ky mjeshtër i maskimit.

Artisti tregon se për realizmin e maskave të tij i nevojiten vetëm disa mjete, ngjitës dhe shumë fantazi e imagjinatë si është edhe momenti kur ai vendosi të thyejë një pasqyrë dhe copat e saj t’i ngjisë në fytyrë të shpërbëra fiks si edhe ishin thyer në mënyrë rastësore.

Madje ai ka arritur deri aty sa edhe të vendosë kapsa rrobash në fytyrë duke kapur me to, buzët, hundën, vetullat.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë