Në radhë


Mirë se vini në pyllin e fluturave me miliona të tilla vijnë çdo vit

101 Shikime
syrinet
1
Postuar me 07 Jan 2020 / Në kategorinë Film & Animation

Migrimi më i madh i insekteve në botë ndodh në Michoacan, Meksikë.

Miliona flutura monark shfaqen në këto pyje pasi që emigrojnë nga Shtetet e Bashkuara dhe Kanadaja.

Këto flutura pushtojnë anë e mbanë pyjet dhe qëndrojnë në pemët dhe bimësitë e ndryshme pasi që udhëtojnë mijëra milje gjatë migrimit të tyre nga shtete të ndryshme.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë