Në radhë


Moment kur një piton masiv nxirret nga muri i banesës

467 Shikime
syrinet
1
Postuar me 23 Sep 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një ngjarje e pa zakontë ka ndodhur në Tajlandë kur Somsak ka parë një gjarpër gjigant të futet në një brimë në murin e depos së tij dhe prej atëherë nuk ka dalë më prej tij. Ai vendosi të thërrasë një skuadër shpëtimi por ata kanë mbërritur me vonesë pasi gjarpri më në fund është fshehur thellë në brendësi të murit.

Menjëherë pasi mbërriti skuadra filloi shembjen e murit duke përdorur vare dhe çekanë. Natyrisht shembën pjesën e poshtme të murit ku edhe mendohej se ndodhej pitoni.

Pas një gjysmë ore përpjekjesh më në fund ata arritën të nxjerrin pitonin duke e zënë dhe duke e tërhequr atë prej bishtit.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë