Në radhë


NASA: Antena gjigante po përgatitet për misionin drejt Jupiterit

1161 Shikime
syrinet
1
Postuar me 02 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Në fakt, kjo nuk është një pjatë satelitore aspak. Është një antenë e lartë e shtuar (HGA) dhe një version i ardhshëm i tij do të dërgojë dhe të marrë sinjale në Tokë nga një orbitë rreth Jupiterit.

Antena do të nisë udhëtimin e gjatë në bordin e Europa Clipper, një anije kozmike që do të kryejë zbulimin e hollësishëm të hënës së Jupiterit, Evropa për të parë nëse bija e akullt mund të ketë kushte të përshtatshme për jetë.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë