Në radhë


NASA publikon edicionin e tretë të librit për hapësirën

549 Shikime
syrinet
1
Postuar me 08 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Edicioni i tretë i librit "Përfitimet e Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar të Hapësirës për Njerëzimin" e NASA-s tani është në dispozicion.

Edicioni i ri ka më shumë se 200 faqe si rezultat i kërkimeve në laboratorin orbital të mikrogravitetit dhe përfshin vlerësime të reja të vlerës ekonomike si dhe detaje më të mëdha për vlerën shkencore

Stacioni ka survejuar në mënyrë të vazhdueshme hapësirën duke dërguar vazhdimisht astronautë ​​që nga 2 nëntori i vitit 2000.

Në më shumë se 18 vjet me operacione në grup, mijëra hulumtues në terren në më shumë se 100 vende kanë kryer më shumë se 2.500 eksperimente në mikro-gravitet dhe ky numër vazhdon të rritet.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas