Në radhë


NC State grad Christina Koch sets record for longest spaceflight by a woman.mp4

352 Shikime
syrinet
1
Postuar me 29 Dec 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Astronautja e NASA-s Christina Koch, e cila u rrit në Jacksonville dhe u diplomua në NC State, vendosi të shtunën një rekord të ri për fluturimin më të gjatë në hapësirë ​​nga një grua.

Ajo ka qenë në hapësirë ​​në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor për 289 ditë dhe tejkalon rekordin e Peggy Ëhitson, e cila kaloi 288 ditë rresht në hapësirë.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë