Në radhë


Ndërtesa që ‘lundron’ në lumë prej 700 vitesh

105 Shikime
syrinet
1
Postuar me 30 Sep 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Pavijoni i Guanyin u ndërtua edhe si pavijoni i ‘Zotit të Mëshirës’ si quhej ndryshe. Ky tempull është vendosur në majë të një shkëmbi nënujor të madh në mes të lumit Yangtze të Kinës në Ezhou për 700 vjet.

Kur uji ngrihet dhe mbulon themelet, duket sikur struktura po lundron.

E njohur gjithashtu si ‘Zot i Mëshirës’, ​​tempulli nuk është i hapur për publikun në ditët e sotme.

Por ne kemi kapur pamjet e mrekullueshme nga lartësitë të kësaj ndërtese vërtet të rrallë në llojin e saj.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë