Ndryshimet e klimës në Alpe, filmuar nga ‘një shqiponjë’

137 Shikime
syrinet
1
Postuar me 05 Oct 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Këto pamje befasuese sigurojnë imazhe të shqiponjës nga akullnajat në krye të borës së Alpeve dhe tregon dëmin që u është shkaktuar atyre nga ndryshimi i klimës.

Skenat u kapën duke përdorur një aparat fotografik të vogël midis krahëve të një shqiponje madhështore me bisht të bardhë, emri i së cilës është Viktor.

Viktor udhëton përmbi majat e malit, duke zbuluar dëmin akut të akullnajave të dikurshme të Alpeve për shkak të krizës klimatike.

Pamjet fillojnë me Viktorin në plan të parë dhe një pamje të maleve pas tij.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas