Nga shtëpia kushdo mund të kontribuojë në studimin e vrimave të zeza

557 Shikime
syrinet
1
Postuar me 17 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Projekti Vrimat e Zeza: Kompjuterët shtëpiak mund të vendosen në shërbim të studimit mbi valët gravitacionale të prodhuara nga përplasja midis dy vrimave të zeza.

Është një shembull qytetarëve të cilët bëhen shkencëtarë duke e vendosur kohën e tyre dhe burimet e TI në dispozicion të shkencës.

Apeli për të studiuar këto objekte misterioze, nisur në kongresin e Shoqërisë Amerikane të Fizikës në Denver, Kolorado, arrin disa ditë pas fotografisë së parë të një vrime të zezë.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas