Në radhë


Një ditë frymëmarrje në ujë së shpejti realitet për njerëzit

750 Shikime
syrinet
1
Postuar me 16 Aug 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Frymëmarrja nën ujë, pa ndihmën e pajisjeve të zakonshme si bombulat, duket po aq e pamundur sa fluturimi i njeriut.

Jun Kamei ka kërkuar vazhdimisht për modelet e gjetura në natyrë dhe kjo e ka çuar atë të krijojë ‘Amphibio’, një aksesor i shtypur në 3D që funksionon si gushë dhe mund t’ju sigurojë njerëzve një ditë të plotë frymëmarrje në ujë.

I diplomuari nga Kolegji Royal i Artit, Kamei, në partneritet me RCA-IIS Tokyo Design Lab, u frymëzua të krijojë një pajisje të lehtë të frymëmarrjes nënujore për shkak të rritjeve të parashikuara në nivelin e detit.

"Unë po shikoja se si do të ndryshojë e ardhmja e mjedisit tonë urban me ngrohjen globale dhe u interesova shumë nga shifrat e rritjes së nivelit të ujit," tha Kamei.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë