Në radhë


Një kullë si anije mund të jetë së shpejti më e larta

443 Shikime
syrinet
1
Postuar me 27 Sep 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Rrokaqiejt mund të jenë të diskutueshme për shumë arsye, pavarësisht nëse ato ndryshojnë një peizazh të qytetit që është i dashur për njerëzit ose kanë një ndikim negativ në komunitetet lokale.

Është ndërtuar një kullë e njohur si Tulipani e cila duket si një cisternë nafte dhe ka një pamje me të vërtetë unike.

Kulla 135 metra do të bëhet ndërtesa më e lartë në Pragë, kryeqyteti i Republikës Czecheke, nëse miratohet nga autoritetet e planifikimit.

Projektuar nga skulptori David Cerny dhe arkitekti Tomas Cisar, do të ofrojë pamje mbi qytetin nga një pikë publike shikimi e arritshme përmes ashensorëve të jashtëm, sipas deklaratës së zhvilluesit Trigema.

Do të përdoret kryesisht për banesa me qira, me zyra dhe një qendër kulturore në nivele më të ulëta.

Do të ketë gjithashtu një kopsht në çati të arritshëm publikisht, dhe dyqane në katin e parë.

Qendra historike e qytetit të Pragës është një sit i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, dhe ndërtesat me lartësi të mëdha janë plotësisht të ndaluara në qendër të qytetit.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë