Nora Quoirin: Prindërit ofrojnë 12,000 $ shpërblim për çdo informacion

374 Shikime
syrinet
1
Postuar me 12 Aug 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Prindërit e adoleshentes së humbur në datën 3 gusht, Nora Quoirin, sot ofruan një shpërblim prej 12,000 $ për çdo informacion që mund të çonin në kthimin e saj të sigurt pranë familjes.

Meabh dhe Sebastien gjithashtu bënë një lutje emocionale duke thënë 'zemrat e tyre po shkatërrohen' ndërsa njoftuan shpërblimin në një deklaratë për mediat.

Në deklaratë, nëna e saj tha: 'Nora është fëmija ynë i parë. Ajo ka qenë e ndjeshme që nga dita e lindjes.
'Ajo është kaq e çmuar për ne dhe zemrat tona po shkatërrohen. Ne po bëjmë apel për këdo që ka informacione për Norën që të na ndihmojë ta gjejmë sa më parë dhe shëndoshë e mirë.'

Shpërblimi është dhuruar nga një biznesmen anonim me qendër në Belfast.

Oferta vjen ndërsa policia britanike, irlandeze dhe franceze janë bashkuar në kërkim ndërsa ai shtrihet në javën e tij të dytë.

Nëna e Norës tha: 'Policia ka punuar jashtëzakonisht shumë për ta sjellë Norën në shtëpi. Për të ndihmuar hetimin e tyre, ne kemi vendosur të ofrojmë një shpërblim. 12,000 $ janë dhuruar nga një biznesmen anonim në Belfast për çdo informacion që na ndihmon direkt për të gjetur Norën.'

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas