Në radhë


Norilsk është një ndër qytetet më të ftohta të botës

742 Shikime
syrinet
1
Postuar me 08 May 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Në pjesën më të madhe të hemisferës së Veriut, tani po bëhet gjithnjë e më e ftohtë dhe më e errët, ndërsa dimri po futet.

Por pak vende e kanë atë aq të keq sa Norilsk, Rusi, ku banorët nuk do të shohin agim deri në mes të janarit. Më keq akoma, është ndoshta qyteti më i ftohtë në botë.

Një nga dy qytete siberiane ku gjatë dimrit, ky qytet i më shumë se 175,000 njerëzve mund të shohë një të ftohtë brutale me temperatura që arrijnë deri në -61 °C.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë