Optoma impresses audiences with a holographic circus experience.mp4

114 Shikime
syrinet
1
Postuar me 06 Jun 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një cirk në Gjermani është duke u lavdëruar për vendimin e tij për të ndaluar përdorimin e kafshëve të gjalla në shfaqjet e saj dhe për të luftuar mizorinë ndaj kafshëve në industri duke përdorur hologramën në vend të kësaj.

Circu Roncalli u bë i pari në botë që përdori hologramet madhështore 3D të kafshëve në shfaqjen e tyre.

Agjencia e cirkut TAG / TRAUM, në partneritet me Bluebox dhe Optoma, krijoi dhe instaloi njëmbëdhjetë projektorë lazer ZU850 për projektin.

Birger Wunderlich në Bluebox tha: "Ne kemi përdorur projektuesit Optoma për gjashtë vjet dhe vazhdimisht kemi pasur një përvojë shumë pozitive në çmim, performancë dhe besueshmëri", shkruan, The Indipendent.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas