Në radhë


Pampuri: Rrezikohen nga COVID-2019, pensioni t'u dërgohet në shtëpi siç propozoi PD

458 Shikime
syrinet
1
Postuar me 19 Mar 2020 / Në kategorinë News & Politics

Janë pamje tronditëse ato të pensionistëve të cilët kanë besuar te fjalët e Ramës se do ua çojë pensionin në shtëpi, por në fakt jo vetëm që kjo gjë nuk ka ndodhur, por edhe në zyrat e shpërndarjes së pensionit ku kanë shkuar nuk kanë mundur të tërheqin pensionin.
Ky fakt është denoncuar edhe nga ish-deputetja e PD-së, Oriola Pampuri, e cila teksa publikon pamjet e pensionistëve të dëshpëruar në sportele, u bashkon edhe premtimin e pambajtur të Ministres së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Ogerta Manastirliu.
'Thirrja e trishtueshme e pensionistëve sot, duhet të jetë këmbanë alarmi për çdo Qeveri të përgjegjshme. Ato janë shtesa më e rrezikuar nga përhapja e virusit COVID-19. 
Partia Demokratike bën thirrje që pa asnjë vonesë të nisë shpërndarja e pagesës së pensionit në shtëpi për çdo pensionist, si dhe furnizimi me ushqime dhe ilaçe të të moshuarve që jetojnë vetëm apo të të pamundurve për shkaqe invaliditeti dhe janë më të rrezikuarit nëse dalin në rrugë.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë