Në radhë


Personazhi i dashur për fëmijë bëhet monedhë dhe del në shitje

92 Shikime
syrinet
1
Postuar me 13 Aug 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Dy monedha të reja që përshkruajnë karakterin shumë të dashur të fëmijëve në Britani, ‘Paddington Bear’ janë hedhur sot në shitje nga ‘Royal Mint’ dhe kushtojnë nga 12 $ në 1000 $ ato prej ari.

Monedhat tregojnë ariun ikonik në ‘Kullën e Londrës’ dhe 'Katedralen e Shën Palit’ në një vazhdim të ‘shëtitjeve’ të tij nëpër Londër prej vitit të kaluar.

Sot, grupi i parë i monedhave "Paddington at the Tower" (Paddington në Urë) do të hyjë në shitje në Royal Mint Experience në Llantrisant, Uellsi i Jugut.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë