Planeti i Ndaluar

165 Shikime
syrinet
1
Postuar me 31 May 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Astronomët kanë zbuluar NGTS-4b (Pkanetin e Ndaluar), eksoplaneti i parë i këtij lloji që gjendet në shkretëtirën Neptuniane, një zonë afër yjeve ku nuk janë zbuluar planete me madhësi të Neptunit.

Teknikisht i njohur si NGTS-4b, planeti është tre herë më i madh se Toka dhe 20% më i vogël se Neptuni.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas