Në radhë


Pulsari, ylli që lëshon tinguj qiellorë është regjistruar nga shkencëtarët

1042 Shikime
syrinet
1
Postuar me 28 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Pulsarët janë ndoshta objekti më i dobishëm në qiell. Yjet e vdekur, rrotullohen me një shpejtësi maramëndëse dhe pulsojnë një valë rrezatimi nga polet e tyre.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë