Në radhë


Qeni shpëtohet 220 km larg bregut nga punonjësit e naftës

550 Shikime
syrinet
1
Postuar me 16 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një qen i zbuluar rreth 220 kilometra larg bregdetit të Tailandës është shpëtuar nga një ekip punonjësish të naftës, pasi i rraskapitur ishte vërejtur duke vozitur pranë një platforme shpimi.

Qenushi ngjyrë kafe notoi drejt punëtorëve, kur ata i thirrën atij të premten e kaluar pasdite. Ai më pas u tërhoq dhe u vendos në një vend të sigurt.

Nuk është e qartë se si qeni u bllokua për kaq kohë në det. Disa raporte sugjerojnë se ai mund të ketë rënë nga një anije peshkimi.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë