Në radhë


Qyteti italian që revolucionarizoi makaronat

1164 Shikime
syrinet
1
Postuar me 29 Jul 2019 / Në kategorinë Film & Animation

I njohur si 'Città della Pasta' ‘Qyteti i makaronave’, Gragnano ndodhet në rajonin e Campanias në Itali dhe u bë i famshëm në fund të viteve 1700 prej 'arit të bardhë' ose makaronave.

Në Gragnano, një qytet prej 29,000 banorësh që ndodhet 30 km në juglindje të Napolit në rajonin e Campania të Italisë, era fryn ritmikisht gjatë gjithë ditës.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë