Rekordi Guniess i një spektakli dritash me dronë

1205 Shikime
syrinet
1
Postuar me 12 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Intel befasoi audiencën e saj Folsom më me një shfaqje spektakolare të dritës e projektuar ku u shfaqën 1.500 dronë, në përpjekje për të tejkaluar rekordin e saj të mëparshëm botëror të 1.218 dronëve Intel Shooting Star.

Performanca shfaqi koreografi shumëngjyrëshe, duke përfshirë ndriçim dhe drita pa limit, të ngjashme me ato të fishekzjarreve.

Një pilot i vetëm mban të gjithë flotën e droneve të kontrolluara nga distanca.

Natalie Cheung, menaxher i përgjithshëm i shoët me drita të dronëve ka arritur me ekipin e tij të thyejë këtë rekord të ri duke përdorur 2,018 Intel modelin e droneve Shooting Star në ishfaqjen e mbajtur në Kaliforni, Folsem.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas