Në radhë


Rinoceronti ndjek xhipin me turistë për 500 metra

1103 Shikime
syrinet
1
Postuar me 16 Aug 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Ky është momenti i tmerrshëm që një rinoqeront i zemëruar ndoqi një xhip në safari për rreth 500 metra poshtë një shtegu të pa përshtatshëm në Afrikën e Jugut.

Pamjet u xhiruan nga Rian Boshoff, një këshilltar financiar, i cili ishte pjesë e një grupi që kërkonte jetën e egër në Sabi Sands.

Rinoceronti i bardhë, që mund të vrapojë deri në 40 km/orë, ndoqi xhipin turistik për gati dy minuta.

Në fillim të videos, grupi ulërin i tmerruar në xhip ndërsa kjo kafshë 2.000 kg i ndjek me vrull nga pas.

Pas një ndjekje dy-minutash të makinës rinoceronti ndalon dhe makina largohet.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë