Rrëzohet droni gjatë një prove 5G në Australi

378 Shikime
syrinet
1
Postuar me 12 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një vëzhgues i mbikëqyrjes ushtarake, i angazhuar në një projekt që do të ndihmonte Facebook-un të bëhej një ofrues global i shërbimeve të internetit, është rrëzuar gjatë një fluturimi të fshehtë eksperimental në rajonin e shkretëtirës së Kimberley-t në veriperëndim të Australisë.

Sipas një raporti ekskluziv nga Australian sot. Droni një Airbus Zephir me një krah prej 25 metrash që shkon për energji diellore dhe është në gjendje të fluturojë në stratosferë për disa javë, duhej të kryente një mision prej një muaji nga fillimi i prillit, por, sipas burimeve të cituara nga gazeta pësoi një aksident pas ngritjes.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas