Në radhë

Rama te Ylli Rakipi
syrinet
81 Shikime

Rrefimi i Ylli Pangos.mp4

455 Shikime
syrinet
1
Postuar me 31 Oct 2018 / Në kategorinë News & Politics

Ylli Pango rrëfehet për herë të parë, për miqtë dhe armiqtë e tij, të cilët, “më goditën edhe shpirtërisht, por unë mbijetova”.
Rrëfimin e tij Pango e bën në një bisedë me Alda Bardhylin e UET PRESS, ku ai flet edhe për librin më të ri “Psikologjia e shqiptarëve”, nëpërmjet ët cilit zbulon edhe të metat, krahas anëve pozitive.
“Në sensin që po nuk i njohe plagët ku i ke nuk i shëron. Duhet një lloj diagnostikimi. E nëse ky lloj diagnostikimi pretendoj se është bërë disi, atëherë i bie që ne ta vëmë gishtin mbi plagë, e të dimë se çfarë duhet ta kemi ndryshe”, shprehet midis të tjerave Ylli Pango.
Pango ka edhe një përgjigje pë pyetjen “A janë shqiptarët një popull i nënshtruar?”.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas