Në radhë


Rrjeti i famshëm prej 200 pub-esh ndalon përdorimin e celularëve

996 Shikime
syrinet
1
Postuar me 04 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Në një përpjekje për të bërë një natë në pijetore më tërheqëse dhe me më shumë interaktivitet midis njerëzve, pub-et e Samuel Smith-it thuhet se i kanë ndaluar klientët të përdorin telefonat e tyre celularë.

Në një memorandum dërguar në pub-e të ndryshme në të gjithë vendin, ky zinxhir birrarish njoftoi stafin se njerëzit nuk duhet të lejohen të përdorin telefonat e tyre në bar dhe duhet të dërgohen jashtë nëse dëshirojnë të bëjnë diçka të tillë.

Sipas Manchester Evening News, memorandumi, i cili u dërgua nga Humphrey Smith, pronar i fabrikës së birrës, gjithashtu bëri të qartë se tabletat janë gjithashtu të ndaluara, si dhe aplikacionet muzikore dhe "fotografitë e sportit".

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë