Në radhë

Albin Kurti
SYRI Kosova
13 Shikime

Sherlock, qeni albin me sy delikatë, duhet të mbajë syze

237 Shikime
syrinet
1
Postuar me 22 Nov 2019 / Në kategorinë Film & Animation

‘Sherlock Schnauzer’ është një qenush i bardhë i cili vuan nga një formë e rrallë e albinizmit për qen që do të thotë se ai nuk mund të qëndrojë në diellin Australian për periudha të zgjatura kohe ose do të digjet keq prej tij.

Po ashtu, Melbourne po rrezikon të zhvillojë një kancer fatal të lëkurës, kështu që ai duhet të lyhet me një krem të posaçëm dielli për qen dhe njëkohësisht edhe duhet të mbajë syze dielli.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë

Albin Kurti
SYRI Kosova
13 Shikime