Në radhë

NASA
syrinet
100 Shikime

Shkencëtarët e NASA- zbulojnë datën kur botës i ndodh Epoka e Akullnajave

660 Shikime
syrinet
1
Postuar me 06 May 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një shkencëtar i NASA-s parashikoi se kur epoka e ardhshme e akullnajave mund të godasë pasi bëri një zbulim 3,000 metra nën akullin e Antarktidës.

Një epokë akulli është një periudhë e gjatë reduktimi në temperaturën e sipërfaqes së Tokës dhe atmosferën e cila rezulton në zgjerimin e fletëve kontinentale dhe polare të akullit.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë

NASA
syrinet
100 Shikime