Shtëpitë e jashtëzakonshme të palosshme

42 Shikime
syrinet
1
Postuar me 09 Oct 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Dizajni i thjeshtë dhe inteligjent lejon këto ndërtesa të transformohen vetë, shikoni videon për të mësuar më shumë.

"Ajo transformon dobishmërinë e ndërtesave," thotë David Martyn nga Ten Fold Engineering, duke folur rreth dizajnit të shtëpisë së palosshme.

Këto ndërtesa të mahnitshme mund të shpalosen dhe palosin veten e tyre, duke u shndërruar nga një kuti në një ndërtesë tetë ose 10 herë madhësinë e tyre origjinale.

Dizajni inteligjent që lejon shtëpitë të kalojnë pa energji nga e mbyllura në të hapur është çuditërisht e thjeshtë.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas