Në radhë


Shumëkëmbëshi arrin të vrasë një pre 15 herë më të madhe se vetja

1047 Shikime
syrinet
1
Postuar me 18 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Nëse insektet ju tmerrojnë, atëherë një grup prej shumëkëmbëshave gjigante që mund të vrasin dhe hanë një pre 15 herë më të madhe se përmasa e tyre dhe që për ju mund të jetë makthi më i frikshëm.

Me helmin e tyre të fuqishëm dhe numrin e madh të këmbëve, centipedët me madhësi të rregullt janë tashmë mjaft të frikshëm.

Por speciet nga gjinia Scolopendra janë të afta të arrijnë madhësi tepër të mëdha dhe mund të kenë edhe një oreks shumë të madh.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë