Në radhë


Si është 10,000 metra nën ujë?

448 Shikime
syrinet
1
Postuar me 05 Sep 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Presion intensiv, errësirë dhe vdekje e sigurt nëse misioni i anijes suaj për të arritur fundin e oqeanit dështon.

Këtë e shpjegon më së miri piloti i kualifikuar i nëndetëseve, Bruce Strickrott dhe tregon se si mund të ndihesh 10,000 metra në fund të detit ose oqeanit.

Bruce tregon se të zhytesh në thellësi të mëdha nuk është e lehtë dhe se së pari është e domosdoshme që kjo të bëhet herët në mëngjes.

Po ashtu Strickrott tregon se pas disa minutash gjithçka errësohet dhe duhet të jesh i kujdesshëm për të qëndruar në dritë.

Nëndetësja fillon të lëvizë në ujë teksa zbret duke shkuar herë lart dhe herë poshtë por përsëri nuk ndjen asnjë gjë të tillë duket sikur je duke qëndruar në një vend ndihet vetëm kur ndryshon drejtimin.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë