Në radhë


Sidnei shpallet vendi më i nxehtë në tokë: zjarret ‘vrasin’ 26 persona

375 Shikime
syrinet
1
Postuar me 05 Jan 2020 / Në kategorinë Film & Animation

Sidnei është shpallur vendi më i nxehtë në tokë ndërsa zjarret e egra vazhdojnë të shpërndahen nëpër qytet duke vrarë të paktën 26 njerëz.

Flakët e tërbuara po krijojnë tragjedi për shkak të nxehtësisë që ato gjenerojnë me tornadot e zjarrit duke shkaktuar bashkimin e disa prej flakëve më të mëdha dhe duke krijuar stuhi të mirëfillta ‘ferri’.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë