Në radhë

NASA
syrinet
100 Shikime

Stars of Cepheus as Seen by NASA's Spitzer Space Telescope.mp4

331 Shikime
syrinet
1
Postuar me 02 Jun 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një familje e re yjesh u fotografua nga teleskopi Spitzer Space i NASA-s: imazhi me ngjyrë tregon një grup entitetish, të lindur nga masa e njëjtë e dendur e gazit dhe pluhurit, por me mosha të ndryshme.

Formacionet yjore të identifikuara i përkasin, në fakt, gjeneratave të dallueshme.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë

NASA
syrinet
100 Shikime