Supai: Një fshat indian i izoluar brenda Kanionit të Madh

319 Shikime
syrinet
1
Postuar me 16 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Fshati amerikan Supai është fshati më i largët, dhe e vetmja mënyrë për të arritur atë është me helikopter ose në këmbë.

Fshati Supai i vendosur në pjesën e poshtme të Kanionit Havasu i njohur gjithashtu si Kanioni Katarakt, një degë anësore e Kanionit të Madh, në rezervimin e Havasupai Nation.

Shtëpia e fisit Havasupai që ka jetuar në të për të paktën 800 vitet e fundit, Supai është ndoshta fshati më i izoluar në Shtetet e Bashkuara.

Havasupai do të thotë "njerëzit e ujërave gjelbra".

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas