Në radhë

Pamjet nga Klosi
syrinet
84 Shikime

Tërmet i fuqishëm në Tajvan: Dalin pamjet e frikshme

528 Shikime
syrinet
1
Postuar me 19 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një tërmet i fortë tronditi Tajvanin të enjten pasdite, duke risjellë kujtimet e një dridhjeje vdekjeprurëse që goditi ishullin një vit më parë.

Tërmeti i magnitudës-6.1 ra në orën 1:01. dhe u përqendrua në brigjet e Hualien, në bregun lindor të Tajvanit, sipas Shërbimit Gjeologjik të Shteteve të Bashkuara. Shtrëngimi i fuqishëm ndihej në kryeqytetin Taipei, 75 milje në veri, dhe pamjet televizive treguan një rrëshqitje të tokës në bregun lindor.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë

Pamjet nga Klosi
syrinet
84 Shikime