Tërmeti në Adriatik

197 Shikime
syrinet
1
Postuar me 29 Mar 2021 / Në kategorinë Entertainment

Një tërmet me magnitudë 3.5 ballë ra mesditën e djeshme në Detin Adriatik.
Sipas Qendrës Europiane Mesdhetare të Sizmiologjisë, lëkundjet sizmike kanë rënë në një thellësi prej 2 km dhe 25 km nga Durrësi, dhe 11 km nga Kavaja.
Mësohet se lëkundjet e tërmeti janë ndjerë në zonën bregdetare, por nuk është raprtuar për dëme materiale.
Së fundmi, mediat në Itali kanë publikuar imazhe të marra nga helikopteri fiks në momentin e tërmetit ku siç shihet, uji u përshkrua nga disa vija të drejta.
Kohët e fundit rajoni i Ballkanit është përfshirë nga tërmete të njëpasnjëshme, më të fundit janë regjistruar në Gostivar të Maqedonisë së Veriut dhe në Greqi.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas