Në radhë


Thyen rekordin botëror, përshkon litarin në lartësi 350 metra nga toka

407 Shikime
syrinet
1
Postuar me 10 Oct 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Një sportist praktikoi yoga dhe filmoi veten me një shkop selfie 350 metra mbi rrugët e Moskës pasi ai theu rekordin botëror për kalimin në litar në lartësinë më të madhe kapur deri më sot.
Gjermani, Friedrich Kuhne, është ai që theu Rekordin Botëror Guinness për vijën më të lartë urbane që është përshkuar ndonjëherë, dhe madje edhe filmoi veten e tij me një shkop selfie.
Kuhne tha: 'Unë normalisht nuk e filmoj veten me një shkop selfie ndërsa jam në një litar, por në këtë rast nuk munda të rezistoj. Ishte një përvojë që nuk do të kisha mundësi ta përshkruaj si duhet me fjalë.’
Rekordi i mëparshëm mbahej nga sportisti gjerman Alexander Schulz, i cili eci 246 metra mbi qytetin e Meksikës në vitin 2016.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë