Në radhë


Titan është roboti më fleksibël që është ndërtuar deri më tani

1100 Shikime
syrinet
1
Postuar me 09 Apr 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Titan është një Robot i mekanizuar pjesërisht i zhvilluar nga kompania britanike Cyberstein Robots. Është afërsisht 8 metra i gjatë dhe peshon 60 kg.

Fytyra i ngjan një kafke, dhe disa e kanë krahasuar atë me robotin e Transformers.

Titani ka marrë pjesë në një shumëllojshmëri të ngjarjeve publike dhe private, të tilla si Lojërat e Komonuelthit, Bar Mitzvahs në fonde dhe vente të ndryshme televizive dhe në koncerte.

Hyri në tregun kinez në 2018 dhe drejtohet nga Tuxuan Robotics.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë