Todd Salat, fotografi që e quan veten: ‘Gjuetar i Aurorave’

149 Shikime
syrinet
1
Postuar me 10 Oct 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Shumica e botës nuk arrijnë të shohin bukurinë mahnitëse të aurorave boreale, si dritat veriore që shfaqen vazhdimisht në qiejt e Finlandës. Kjo është puna që bën, Todd Salat.

Si një gjahtar i vetë-përshkruar i aurorave, ky ish-gjeolog i cili jeton në Alaskë ndjek dritat veriore me ngjyra të shkëlqyera dhe i ndan ato me botën përmes fotografive të tij mahnitëse.

Dhe nuk është aspak një pasion por një mënyrë që ai ka zgjedhur për të jetuar dhe për të fituar të ardhurat e tij.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas