Në radhë


Traktori më i shpejtë në botë hyn në Guinness me 217 km/h

249 Shikime
syrinet
1
Postuar me 18 Nov 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Nëse keni një fushë për të lëruar dhe dëshironi ta mbaroni atë në kohë rekord, ju mund të dëshironi të telefononi një person jashtë mase të shpejtë, Guy Martin.

Kjo për faktin se ish-garuesi i motorave dhe mekaniku i kamionëve është futur në librat e rekordeve Guiness për shpejtësinë e re më të lartë të arritur ndonjëherë për një traktor, duke goditur një shpejtësi monumentale prej 217.2 km/h.

Momenti është dokumentuar në një program televiziv Channel 4 të transmetuar mbrëmjen e djeshme, i cili tregon Martin në timonin e një automjeti të rëndë JCB duke thyer rekordin e tij të mëparshëm me gati 51kmh.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë