Turistët e tmerruar filmojnë shembjen e ajsbergut në Grenlandë

239 Shikime
syrinet
1
Postuar me 23 Sep 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Ky është momenti tronditës kur ndodh një çarje e madhe e një ajsbergu përpara se të përplaset në Oqeanin Arktik.

Nicola Bayes ishte në një ekspeditë në Groenlandë në 8 shtator kur u rrëzua ajsbergu i pabesueshëm.

Pamjet tregojnë skenën që u shoqërua në klithma tmerri nga shikuesit ndërsa një copë e madhe e ajsbergut godet ujërat e qeta më parë.

Videoja fillon me pamjet e Bayes që kap vetëm tingullin e erës dhe pamjen e paqartë të ajsbergut që noton mbi ujin e qetë.

Prapa ajsbergut janë dy male gri, me dy maja të tjera të largëta gjithashtu të dukshme.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas