VIDEO/ Kamerat kurth në pyjet e Gjirokastrës kapin momente fantastike

1056 Shikime
syrinet
1
Postuar me 12 Sep 2018 / Në kategorinë News & Politics

Publikohen pamje nga jeta e kafshëve të egra në pyjet e Gjirokastrës, kapur nga kamerat kurth të instaluara nga Agjensia e Zonave të Mbrojtura.
Ato tregojnë praninë gjithnjë e më të madhe të jetës së egër në Parku Kombetar "Bredhi i Hotovës - Dangëlli", njëe thesar vlerash natyrore. Diversiteti i lartë biologjik, shumëllojshmëria e florës dhe e faunës e bën këtë park një perlë turistike në jugun e Shqipërisë.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas