VIDEO/ Momente tmerri, boksieri kampion i Europës ndërron jetën në ring

126 Shikime
syrinet
1
Postuar me 17 May 2022 / Në kategorinë Sports

Boksieri turk Musa Askan i cili jetonte në Gjermani ka ndërruar jetë ditën e djeshme. Askan u rrëzua papritur në ring pasi pësoi një atak në zemër në raundin e tretë për peshat +84 kg, ndeshje e zhvilluar një natë më parë në Mynih, shkruan mediat turke. Mësohet gjithashtu se Yamak u dërgua menjëherë në spital ku dhe ndërroi jetë. Musa Askan nga Giresun, i cili u bë kampion i Evropës dhe Azisë si pronar i rripave ËBF dhe GBU në boksin e peshave gjysmë të rënda, ishte i pamposhtur në 75 ndeshjet e tij profesionale, por humbi në zemër në ring.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas