Video tronditëse nga dhuna në burgun e Santa Maria Capua Vetere

180 Shikime
syrinet
1
Postuar me 03 Jul 2021 / Në kategorinë News & Politics

Një video e publikuar fillimisht nga media ‘Il Domani’ ka tronditur publikun italian.

Sekuancat e marra nga kamerat e vëzhgimit shihen oficerë të burgut të Santa Maria Capua Vetere duke rrahur të burgosurit, pas protestave të arrestuarëve të cilat u zhvilluan në 5 prill 2021, ku kërkonin maska dhe tampona pas rastit të parë COVID-19 në burg.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas