Në radhë

videoplayback.mp4
syrinet
102 Shikime

videoplayback (13).mp4

234 Shikime
syrinet
1
Postuar me 07 Jun 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Storm Frederick, nga East New York, ka një besim të ri, pasi ajo ka zgjedhur të sillet ndryshe ndaj gjendjes së saj të lëkurës, Vitiligo, të cilën ajo e fsheh prej vitesh duke bërë make-up dhe duke mbuluar plotësisht pjesën ebardhë të lëkurësë së saj.

20 vjeçarja ka kaluar vite duke u ngacmuar dhe duke u ndjerë e turpëruar për pamjen e saj dhe thotë se gjatë shkollës së mesme ajo madje kthehej në shtëpi nga shkolla me vëllain e saj çdo ditë sepse ishte e pa mundur t’iu shpëtonte ngacmimeve të shumta.

Ajo tregon: "Jam përdorur rregullisht nga të tjerët duke marrë fyerje pas fyerje. Njerëzit më gjykonin dhe më pyesnin vazhdimisht për lëkurën time se përse ishte e bardhë në disa vende. Po përse duhet t’iu shpjegoja vazhdimisht dhe t’iu jepja informacione për pamjen time”?

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë

videoplayback.mp4
syrinet
102 Shikime