Në radhë


Vjedhje si në filma, babë e bir futen në dyqan me makinë

138 Shikime
syrinet
1
Postuar me 08 Jan 2020 / Në kategorinë Film & Animation

Një baba dhe djali që organizuan një sulm në një dyqan argjendarie duke përdorur kamxhikë, sëpata, granata dhe makete janë burgosur për gjithsej 34 vjet.

Elliott Burton, 49 vjeç dhe djali i tij Connor, 27 vjeç, të dy nga Birmingham, iu bashkuan tre burrave të tjerë të maskuar për të kryer një grabitje prej 45 sekondash në Michael Jones Jeweler në Northampton përpara se të dilnin me 162,000 dollarë ora me vlerë dhe stoli.

Pas bastisjes së dhunshme, e cila la stafin dhe blerësit 'të tmerruar', pamjet CCTV të publikuara nga Policia Northamptonshire treguan se sulmuesit e maskuar sulmuan dyqanin e tyre duke u futur me një makinë tip BMË të bardhë përpara se të dilnin e kërcënonin me armë.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë